🚚 🚚 🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!
🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!!!
Karma dla psa High Five Food

Najlepsza karma dla psa. Czyli jaka?

Wielu opiekunów głowi się nad kwestią jaka karma dla psa będzie tą najlepszą, a niektórzy być może stoją przed wyborem nowej karmy dla swojego pupila. By odpowiedzieć na tytułowe pytanie, należy najpierw przeanalizować kilka znaczących elementów.

Wśród powyższych trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na: rasę i wiek swojego pupila, masę ciała, wielkość oraz spektrum aktywności fizycznej. Poza nimi, drogowskazem kierującym właścicieli psów ku zmianie pokarmu, będą: schorzenia lub choroby psa, jego stan fizjologiczny, a także fakt, że jego dotychczasowa sucha karma zwyczajnie mu nie odpowiada.

Żywienie psa to poważne zadanie, od którego w dużej mierze zależy jakość i długość życia twojego pupila. Karma dla psów powinna dostarczać im niezbędne elementy odżywcze, a także zapewniać odpowiednią ilość energii. Dobra karma dla psa to taka, która jest apetyczna i tolerowana przez psa. Jakość składników zawartych w karmie, opinie o producencie, komfort jej podawania oraz cena, to zagadnienia, którymi również warto sugerować się przy wyborze karmy dla psów.

Jak karmić psa?

Miska dla psa spowalniająca jedzenie

Żywienie psów powinno być przede wszystkim stałe i stabilne pod kątem składników odżywczych.

Psy, w odróżnieniu od ludzi, nie potrzebują zróżnicowanej diety. Pokarm dla psów nie może być różnorodny jeśli chodzi o składniki odżywcze w każdym produkcie. Wręcz odwrotnie, musi być stały. Pies, który na co dzień dostaje posiłki, składające się z elementów o odpowiednich proporcjach, jest po prostu zdrowszym psem. Nagłe modyfikacje składu pokarmu są częstymi przyczynami biegunek i innych problemów przewodu pokarmowego u psów.

Jaka karma dla psa?

Dostarczająca wszystkich niezbędnych składników, odpowiednio kaloryczna, stosowana codziennie – innymi słowy pełnoporcjowa. Stojąc przed wyborem suchej karmy dla pupila, upewnij się czy produkt, który Cię zainteresował, to pokarm pełnoporcjowy, a w dalszych krokach sprawdź jego zastosowanie oraz skład. Analiza ta ma szczególne znaczenie w przypadkach, w których twój pupil ma stwierdzone alergie pokarmowe lub ma tendencję do nietolerancji pokarmowych (np. zbóż).

Dobrym przykładem jest mięso z kaczki, które jest o wiele bogatsze w składniki odżywcze niż na przykład popularny i często uczulający psy, kurczak. W mięsie kaczym znajdziemy witaminy z grupy B, a także witaminę A i E, które wzmacniają zdrowie skóry, dbają o wzrok i pracę serca. Dodatkowo kaczka dla psa jest również źródłem żelaza, fosforu i sodu, które mają pozytywny wpływ na procesy życiowe u dorosłych psów. Dodatek potasu i magnezu wpływa pozytywnie na utrzymanie prawidłowego stanu tkanki mięśniowej. Ilość kwasów tłuszczowych nienasyconych wpływa na właściwe działanie układu nerwowego oraz wspomaga odporność.

Karma mająca w składzie kaczkę może być świetnym rozwiązaniem dla czworonogów, które miewają problemy z nietolerancjami oraz alergiami pokarmowymi. Białko pochodzące z kaczego mięsa jest łatwostrawne i dobrze się przyswaja, odżywiając psa. Warto mieć na uwadze to, by wybrać karmę bez zawartości zbóż i innych źródeł białka zwierzęcego, by zminimalizować ryzyko powstania nowych objawów.

Istotną cechą karmy dobrej jakości jest brak dodatku sztucznych barwników i konserwantów. Pełnoporcjowa karma High Five Food Kaczka z batatami i pomarańczą będzie dobrym jakościowo wyborem dla twojego pupila.

Pies jedzący suchą karmę

Idąc krok dalej w wyborze wartościowej karmy dla psa, należy sprawdzić przeznaczenie pokarmu – czy jest to pokarm dla szczeniąt, czy też dla psów dorosłych, a dodatkowo wybrać wariant dopasowany do wielkości i masy ciała pupila (czyli karma dla małych lub dużych psów).

Pełnoporcjowa karma High Five Food Jagnięcina z batatami i miętą jest dedykowana psom dorosłym ras małych.

Podsumowując, opiekunowie podążając za potrzebami żywieniowymi i fizjologicznymi psa oraz dopasowując je do informacji wskazanych na opakowaniu, z pewnością szybko dokonają wyboru właściwej karmy. Pełnoporcjowy pokarm jest optymalnym sposobem żywienia psów, zapewniającym psu wsparcie zdrowia, mocne zęby i kości, piękną sierść oraz multum energii na zabawę i treningi.