🚚 🚚 🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!
🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!!!
zakrapianie psa kroplam na kleszcze

Odstrasz kleszcze!

Temperatury podskoczyły, słońce zaświeciło, wody się ogrzały, jednym słowem: przyszło upragnione lato. Idealny moment by spędzić z pupilem więcej czasu na świeżym powietrzu i bawić się do późnego wieczora. Mimo wszystko ten czas niesie za sobą także sporo zagrożeń. Najgroźniejszymi z nich zdecydowanie są te powodowane przez kleszcze, bowiem kleszcz, który wgryzł się w naszego psa, to nie tylko pasożytniczy krwiopijca, ale też źródło poważnych chorób.

zakrapianie psa kroplam na kleszcze

O Jakiej PORZE ROKU WYSTĘPUJĄ KLESZCZE?

Wciąż spora grupa opiekunów psów uważa, że kleszcze występują tylko późną wiosną i latem. Nic bardziej mylnego! Kleszcze nie wiedzą jaka jest pora roku, reagują głównie na temperaturę i wilgotność powietrza. Wystarczy kilka dni przy temperaturze ok. 5 stopni Celsjusza na plusie, by stały się aktywne. Stąd bardzo ważna jest profilaktyka w kwestii zabezpieczenia pupila przed atakiem kleszczy. Sposobów jest wiele i zapewne każdy właściciel psa wybiera je zgodnie z upodobaniami, wielkością psa czy skutecznością. Jednak w przypadku tak wzmożonej aktywności kleszczy, jaką obserwujemy latem czy jesienią, warto pomyśleć o dodatkowej formie ochrony, by prewencyjnie wzmocnić działanie osłonowe u naszego psiaka.

positive care olejek spacerowy krople spacerowe

Jak ZABEZPIECZYĆ PSA PRZED KLESZCZAMI?

Tutaj z pomocą przychodzi flagowy produkt marki POSITIVECARE, mianowicie naturalny olejek w sprayu. Preparat jest w 100% naturalną mieszanką olejków eterycznych, które działają odstraszająco na kleszcze, komary i inne owady. 

Jest produktem wegańskim i bezpiecznym dla psów. Olejek ten rekomendujemy jako dodatkową formę zabezpieczenia psa przed kleszczami, w momencie kiedy chcemy wyjątkowo wzmocnić ochronę, którą nasz pupil już ma. Wybierając się w region, w którym populacja kleszczy jest wyjątkowo duża, będzie to bardzo istotne. Skład olejku oraz jego silne bodźce wonne powodują, że kleszcz, zniechęcony zapachem, nie podejmuje próby ataku lub znacznie go opóźnia. Warto zasilić psią apteczkę o ten wyrób.