ABC zabezpieczenia szczeniąt przed kleszczami i pchłami

Zabezpieczenie naszych psich przyjaciół przed kleszczami i pchłami, to nie tylko kolejny koszt i zadanie do odhaczenia, lecz obowiązek. Wielu lekarzy weterynarii wskazuje na fakt, że psy przed kleszczami należy chronić cały rok! Schorzenia i choroby, które przenoszone są przez kleszcze (np. babeszjoza czy anaplazmoza), mogą w konsekwencji okazać się śmiertelne dla psów.

Niemniej jednak, obecnie na rynku dostępnych jest sporo zróżnicowanych preparatów na kleszcze, które pomagają opiekunom psów w walce z tymi pasożytami.

W tym artykule opowiemy o kilku z nich, które nadadzą się idealnie na kleszcze dla szczeniąt jak i dorosłych psów, a także uświadomimy właścicielom fakt, że zasada: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” sprawdzi się w tym temacie najlepiej.

Słowem o kleszczach – czyli kiedy atakują i jakie niebezpieczeństwo niosą

Do niedawna zwykło się mówić o sezonowości kleszczy. Rzeczywiście ich obecność w środowisku jest okresowa, lecz coraz częściej możemy zauważyć ich występowanie nawet zimą. Niestety, znacznie cieplejsze i wilgotne zimy oraz ocieplenie klimatu, to sprzyjające dla tych pajęczaków warunki.

Przełom maja i czerwca, a także wrzesień i październik, to miesiące, w których możemy obserwować największą plagę kleszczy. Wtedy też nasza uwaga jako opiekunów szczeniąt, powinna być najbardziej wyostrzona. Kleszcze egzystują zwłaszcza w wilgotnych, ciepłych i podmokłych terenach. Rzadko można odnotować ich obecność wśród wysokich drzew. Występują przede wszystkim w niższych partiach roślinności, np. wśród krzewów, traw, a także na wewnętrznej stronie liści.

Kleszcz skutecznie namierza nadciągającego żywiciela poprzez specjalnie wykształcony narząd zmysłów – aparat Hallera. Wyczuwa ofiarę poprzez zapach (feromony u zwierząt, pot u ludzi), a także po temperaturze ciała. W momencie zlokalizowania ofiary, z reguły spada na nią. Zatem kiedy pies tarza się po ziemi, ociera się o trawy czy krzewy, jest duże prawdopodobieństwo, że złapie kleszcza.

Najczęściej wgryzają się one w miejsca na ciele, w których skóra jest mniej owłosiona (okolice uszu, pyska, pachwin, a także brzucha).

Jak zabezpieczać swojego pupila? Cozastosować na pchły i kleszcze u psa?

Spot-On Puppy naturalny olejek przeciw kleszczom i komarom

Jaki preparat zastosować dla szczeniaka na kleszcze, żeby uchronić go przed konsekwencjami ugryzienia przez kleszcza? Wszelkie naturalne środki odstraszające tych „pasażerów na gapę” będą dobrym rozwiązaniem dla młodego psiaka. O jakich środkach mowa?

Olejek odstraszający kleszcze dla zwierząt

Przede wszystkim o kroplach typu „spot on”, sprayach, szamponach oraz suplementach dodawanych do pokarmu, które działają też odstraszająco na pchły u psa.

Krople Spot On Puppy w 100% naturalną mieszanką olejków eterycznych na bazie olejku ze słodkich migdałów bezpiecznych dla psów. Działają odstraszająco na kleszcze, komary oraz inne owady. Można je zastosować szczeniąt, zakrapiając codziennie przez okres 2-3 tygodni wzdłuż linii grzbietu.

Szampon przeciw pchłom i kleszczom został stworzony na bazie olejku geraniowego i olejku cedrowego, by w naturalny sposób wzmocnić barierę ochronną przeciw pchłom i kleszczom u twojego pupila.

Siła naturalnych suplementów w walce z insektami – czystek na kleszcze

Świetnym wsparciem i dopełnieniem działania odstraszającego, które zapewniają w/w krople i szampon, będzie zestaw NATURAL SUPPORT, w którego skład wchodzi czystek oraz naturalny olejek przeciwko kleszczom i komarom.

Podczas regularnego stosowania czystka zapach skóry psa zmienia się na taki, który staje się nieinteresujący dla pasożytów zewnętrznych, takich jak: kleszcze i pchły. Poza suplementami, które osłaniają psa od wewnątrz, dobrze jest pamiętać o ochronie zewnętrznej, aplikowanej na skórę i sierść, która ma za zadanie odstraszać insekty.

Shiba Inu i czystek natural support

Wygodny w swej formie spray na komary i kleszcze jest w 100% naturalną mieszanką olejków eterycznych bezpiecznych dla psów, które działają odstraszająco na kleszcze, komary oraz inne owady. Jego wygodna postać pozwala opiekunom mieć go zawsze blisko siebie, by w trakcie spaceru dodatkowo zabezpieczyć swojego pupila. Można je bezpiecznie stosować u szczeniaków .

Nieocenionym sposobem walki z inwazją kleszczy jest regularne przeglądanie sierści i skóry psa po powrocie ze spaceru czy wycieczki, zwłaszcza okolic pyska, pachwin, uszu i łap. Wszelkie działania profilaktycznie, które zastosujemy na kleszcze jak i na pchły dla szczeniąt, pomogą uchronić go przed niebezpiecznymi chorobami odkleszczowymi, ale także zapewnią ochronę Wam, właścicielom psów.

Bądźcie czujni, rozważni i obserwujcie wnikliwie swoje psiaki! Niech to będzie bezpieczne lato!