Co na kleszcze dla szczeniaka ?

Kwiecień trochę rozpieścił nas pierwszymi oznakami wiosny – dzień znacznie się wydłuża, słońce pojawia się coraz częściej a przymrozki powoli ustępują. Cały świat budzi się do życia – również antybohaterowie, coroczna zmora każdego psiarza. Kleszcze.

Ekisu 11 of 17 1

Czy wiesz że, wraz z ustąpieniem przymrozków, krwiopijne pajęczaki budzą się do życia? Dlatego tak naprawdę nie powinno się przywiązywać do konkretnego miesiąca, w którym należy rozpocząć działania ochronne. Bardziej niż zaglądanie w kalendarz i wypatrywanie wiosny, przyda nam się po prostu obserwacja krzywej temperatur. Im cieplej się robi w nocy i nad ranem, im rzadziej trzeba skrobać szyby auta w drodze do pracy – tym większe prawdopodobieństwo, że niebezpieczne pajęczaki już czyhają w zaroślach na Waszego psiaka. Warto wiedzieć, że z reguły to na wiosnę i na jesień kleszcze są bardziej zdeterminowane, dlatego tak ważne jest jak najszybsze zabezpieczenie Waszego pupila przed nimi.

PreparatY dla szczeniąt na kleszcze

Na rynku zoologicznym preparatów przeciwko kleszczom jest naprawdę sporo, nie wszystkie jednak można stosować bezpiecznie już od 3 miesiąca życia. To też newralgiczny czas w życiu psich maluchów – okres tak zwanego okienka socjalizacyjnego,w którym odpowiedzialny właściciel zapoznaje psie dziecko ze światem, spacery są częstsze i bardziej zróżnicowane. Zabezpieczenie swojego szczeniaka w tym czasie jest kluczowe, bowiem kleszcze są wektorami niebezpiecznych chorób zakaźnych takich jak: babeszjoza, borelioza, erlihioza i anaplazmoza. Przeglądając ofertę profilaktyki przeciwkleszczowej, warto przyjrzeć się bliżej naturalnym i bezpiecznym preparatom – a takim jest nasz Spot On Puppy.

Naturalna ochrona psa przed kleszczami

To olejek zapakowany w szklaną butelkę z wygodnym aplikatorem, który ułatwia odmierzanie preparatu dla mniejszych, jak i większych szczeniąt. Jego łagodna formuła odstrasza kleszcze, jest przyjazna dla środowiska i bezpieczna dla pieska. Należy jednak pamiętać, aby przed pierwszym zastosowaniem produktu wykonać test uczuleniowy, aby upewnić się, czy któryś z olejków eterycznych nie drażni delikatnej szczenięcej skóry. Jeśli po jednorazowej aplikacji nie pojawił się świąd czy zaczerwienienie, olejek można bezpiecznie stosować (po więcej szczegółów zapraszamy do opisu produktu). Na początku należy stosować go codziennie, po upływie około dwóch tygodni można już ograniczyć się do stosowania raz w tygodniu, jako dawkę przypominającą.

Mamy nadzieję, że teraz już wiecie jak istotna jest ochrona przeciwkleszczowa Waszych czworonożnych przyjaciół, już od pierwszych dni w nowym domu. W naszej ofercie możecie znaleźć również inne preparaty Spot On przeznaczone dla psów dorosłych, koni oraz kotów. Warto stosować je łącznie z innymi naturalnymi produktami: naszym flagowym olejkiem w sprayu, szamponem Bye Bye Tick czy naturalnym czystkiem. Te i wiele więcej produktów znajdziecie na naszej stronie internetowej  Positive Care .

wiosna00001