Odstrasz kleszcze!

Kleszcze ATAKUJĄ!

Temperatury podskoczyły, słońce zaświeciło, wody się ogrzały, jednym słowem: przyszła upragniona wiosna. Idealny moment by spędzić z pupilem więcej czasu na świeżym powietrzu i bawić się do późnego wieczora. Mimo wszystko ten czas niesie za sobą także sporo zagrożeń. Najgroźniejszymi z nich zdecydowanie są te powodowane przez kleszcze, bowiem kleszcz, który wgryzł się w naszego psa, to nie tylko pasożytniczy krwiopijca, ale też źródło poważnych chorób. Wciąż spora grupa opiekunów psów uważa, że kleszcze występują tylko późną wiosną i latem. Nic bardziej mylnego! Kleszcze nie wiedzą jaka jest pora roku, reagują głównie na temperaturę i wilgotność powietrza. Wystarczy kilka dni przy temperaturze ok. 5 stopni Celsjusza na plusie, by stały się aktywne. Stąd bardzo ważna jest profilaktyka w kwestii zabezpieczenia pupila przed atakiem kleszczy.

Naturalny olejek przeciw komarom i kleszczom POSITIVECARE

Naturalna ochrona

Sposobów jest wiele i zapewne każdy właściciel psa wybiera je zgodnie z upodobaniami, wielkością psa czy skutecznością. Jednak w przypadku tak wzmożonej aktywności kleszczy, jaką obserwujemy latem czy jesienią, warto pomyśleć o dodatkowej formie ochrony, by prewencyjnie wzmocnić działanie osłonowe u naszego psiaka.

Tutaj z pomocą przychodzi flagowy produkt marki POSITIVECARE, mianowicie naturalny olejek w sprayu. Preparat jest w 100% naturalną mieszanką olejków eterycznych, które działają odstraszająco na kleszcze, komary i inne owady. Jest produktem wegańskim i bezpiecznym dla psów. Olejek ten rekomendujemy jako dodatkową formę zabezpieczenia psa przed kleszczami, w momencie kiedy chcemy wyjątkowo wzmocnić ochronę, którą nasz pupil już ma. Wybierając się w region, w którym populacja kleszczy jest wyjątkowo duża, będzie to bardzo istotne. Skład olejku oraz jego silne bodźce wonne powodują, że kleszcz, zniechęcony zapachem, nie podejmuje próby ataku lub znacznie go opóźnia. Warto zasilić domową apteczkę o ten wyrób dostępny na stronie.

Naturalny olejek przeciw komarom i kleszczom dla psów POSITIVECARE

SKŁAD/INCI:

Malic Acid, Cymbopogon Winterianus (Citronella) Herb Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Pelargoneum Graveolens Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Mentha Arvensis Oil, Thymus Vulgaris Oil Cinnamomum zeylanicum, Eugenia Carypophyllus Oil

W butelce widoczny osad. To naturalnie oddzielająca się faza olejków eterycznych, przed użyciem wystarczy wstrząsnąć 🙂

Każdy nasz produkt jest w 100 % naturalnym preparatem składającym się ze składników bezpiecznych dla twojego psa. Jeśli jednak zauważą Państwo objawy niepożądane podczas stosowania preparatów –  Niezwłocznie zgłoście się do weterynarza. Bezpieczeństwo i komfort twojego psa to nasz priorytet!