Przeszkody socjalizacyjne dla szczeniąt

Z dnia na dzień dowiadujemy się coraz więcej na temat rozwoju psiego mózgu. Szczeniaki rosną bardzo szybko – każdy hodowca przyzna, że zmiany wydają się zachodzić za każdym razem kiedy mrugnie się w ich obecności. Troskliwi opiekunowie starają się zatem, żeby okres, w którym maluchy znajdują się pod opieką psiej mamy był możliwie spokojny i bezpieczny, ale jednocześnie dawał możliwość zrównoważonego rozwoju. Coraz więcej mówi się o wczesnej stymulacji neurologicznej szczeniąt (WSNS), która pobudza układ krwionośny i hormonalny, przygotowując młody organizm do reakcji na bodźce stresujące. Badania wykazały, że pięciodniowe oseski poddawane WSNS w późniejszym życiu znacznie lepiej radzą sobie ze stresem.
To niezwykle ważne dla przyszłych właścicieli maluchów, bowiem im lepiej przygotowany szczeniak, tym łatwiej będzie mu się adaptować do nowych warunków, miejsc i ludzi. Taki pies też lepiej będzie radził sobie ze stresem. Od pierwszych dni życia do około 7-8 tygodnia życia u szczeniąt wyróżniamy fazę socjalizacji pierwotnej (imprintingu, wdrukowania) – to, co szczenię przyswoi w tym okresie, przez całe jego życie będzie funkcjonowało na zasadzie instynktu. To szczególnie ważna kwestia i doskonały przykład na to, jaką istotną rolę w odchowaniu szczeniąt odgrywa mądry hodowca. Z kolei pomiędzy 7 – 16 tygodniem życia rozwój psów wkracza w tak zwane okienko socjalizacyjne, w którym szczególnie ważne jest zapoznawanie szczenięcia z otaczającym go światem.

W Positive Care postanowiliśmy ułatwić Wam nieco to trudne zadanie i stworzyliśmy komplet akcesoriów przeznaczonych dla szczeniąt – tych młodszych i tych nieco starszych. Jest z czego wybierać w naszej ofercie znajdziecie:
Każdy z tych produktów został pieczołowicie wykonany, możecie zatem być pewni, że maluchy będą bezpieczne korzystając z naszych przeszkód.

Tego typu sprzęty sprawdzą się zarówno w hodowlach, jak i na salach szkoleniowych, będą dobrym urozmaiceniem psiego przedszkola. Pokryte są sztuczną trawką, która minimalizuje ryzyko poślizgu jednocześnie dodając wrażeń sensorycznych. Niestabilne powierzchnie poprawiają propriocepcje (czucie głębokie), co zwiększa świadomość ciała maluchów. Samo korzystanie z takiego „placu zabaw” stanowi wartościowe doznanie, nie tylko dla przyszłych psich sportowców. Mądre wprowadzenie tego typu sprzętów jest ważne dla szczeniąt wszystkich ras – dzięki poprawie świadomości swojego ciała, minimalizujemy ryzyko urazów i przyczyniamy się do rozwoju układu nerwowego.
Jeśli masz hodowlę, hotel lub szkołę dla psów, warto rozważyć zakup przeszkód socjalizacyjnych – jak widzicie korzyści płynące z ich wprowadzenia są nie do przecenienia!
Przeszkody socjalizacyjne dla szczeniąt
przeznaczone dla psów o wadze nie przekraczającej 15 kilogramów. Pamiętajcie, żeby w trakcie korzystania z naszych przeszkód nadzorować bezpieczną zabawę – nigdy nie zostawiajcie szczeniaków sam na sam z przyrządami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.