🚚 🚚 🚚   DARMOWA dostawa już od 150zł!
🚚   DARMOWA dostawa już od 150zł!!!
wyprawka

Wyprawka dla szczeniąt

Wyprawka dla szczeniąt

Wraz z decyzją o przyjęciu pod swój dach czworonożnego przyjaciela, w głowach przyszłych opiekunów pojawia się wiele wątpliwości i pytań. Kluczowa kwestia, która jest wtedy podejmowana to skompletowanie wyprawki, czyli wszystkich przedmiotów i kosmetyków, które będą dla szczeniaka przydatne w codzienności. 

Z tego artykułu dowiesz się co powinno znaleźć się wśród niezbędnych rzeczy, a także jak wybrać najbardziej praktyczne. 

Co powinna zawierać wyprawka dla szczeniaka, co kupić? 

Przede wszystkim legowisko, dodatkowo miski na posiłek i wodę, obrożę i smycz, karmę, zabawki, smakołyki (przydadzą się w trakcie nauki), preparaty i akcesoria do pielęgnacji. Warto pamiętać o podkładach higienicznych, które są istotne do nauki czystości, a także zabezpieczą podłogi właścicieli przed zniszczeniem.

Legowisko dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniąt

Skupmy się na legowisku, w którym szczeniak będzie się regenerował i spał. Ten temat to twardy orzech do zgryzienia. Nie od dziś wiadomo, że szczeniak wykazuje silne tendencje do gryzienia i niszczenia wielu przedmiotów. Przecież tak początkowo poznaje świat! 

Zatem inwestowanie w modne, wymyślne posłania może okazać się nietrafioną decyzją. Szczeniak to istota bardzo ciekawska, a poznawanie nowych bodźców szybko go męczy.

Co może to oznaczać w kontekście legowiska? To, że ucina sobie drzemki gdzie popadnie, dodatkowo często szukając uczucia chłodu. Dlatego też mata/legowisko „Sage Leafmoże okazać się świetnym rozwiązaniem i swego rodzaju „mobilnym” legowiskiem. Co dla szczeniaka będzie strzałem w dziesiątkę – nie za ciepłe, nie za zimne, w sam raz! Wykonane z wysokiej jakości 100% lnu, w przepięknym kolorze szałwiowym.

Środek do nauki czystości dla szczeniąt

Od tematyki legowiska i drzemek jest całkiem niedaleko do nauki czystości szczeniaka. Dlaczego?

Pierwszą, nadrzędną czynnością szczeniaka tuż po przebudzeniu czy po zabawie jest oddanie moczu. Stąd też rady większości hodowców psów dla przyszłych właścicieli są takie, by pamiętać, że po w/w aktywnościach warto być przygotowanym na szybkie wyprowadzenie pieska na zewnątrz (jeśli jest taka możliwość) lub zabezpieczenie powierzchni podkładami.

Tymczasem teoria to jedno, a praktyka drugie. W życiu nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Nauka czystości często zajmuje więcej czasu niż zakładają opiekunowie, a pupilowi zdarza się załatwiać potrzeby nie tam gdzie powinien. Co zrobić w takiej sytuacji?

Z pomocą przyjść może neutralizator zapachów Pee Free naturalny nautralizator zapachów, który ma za zadanie usuwać zapach moczu. Naturalna mieszanka olejków eterycznych idealnie sprawdzi się na zabrudzonych powierzchniach. Zapach preparatu dzięki swojej kompozycji zapobiega ponownemu brudzeniu powierzchni.

Pielęgnacja szczeniaka – podstawowe kosmetyki i akcesoria

Przygotowując wyprawkę dla szczeniaka, należy pamiętać także o nabyciu podstawowych środków i akcesoriów do pielęgnacji, takich jak: szampon dla szczeniąt, obcinacz do pazurków czy szczotka.

W tej materii najważniejszym aspektem jest rasa psa i rodzaj sierści. Przed zakupem właściwego preparatu warto skonsultować temat z hodowcą, groomerem czy lekarzem weterynarii lub zdecydować się na rozwiązanie hipoalergiczne. Szampon dla psa „High Five Care” Hipoalergiczny to w 100% naturalny, wegański szampon hipoalergiczny dla psów. Szampon o niezwykle delikatnym składzie, neutralnym zapachu, idealnie nadaje się dla psów-alergików oraz szczeniąt. Więcej szczegółów:

Wspólna zabawa – zabawki dla szczeniaka

Z perspektywy szczeniaka to priorytetowy punkt wyprawki, eksplorowanie terenu i socjalizacja poprzez zabawę to idealne rozwiązanie. Najlepiej łapka w łapkę ze swoim człowiekiem! ☺

Zabawki dla szczeniaka można podzielić na wiele kategorii, jednak warto skupić się na tych, które wzmocnią relację „pies-opiekun”. Większość kwestii związanych z nauką psa wiąże się ściśle z nagradzaniem go. Dobrym rozwiązaniem na zróżnicowanie form nagradzania będzie oferowanie psu zabawki, zamiast ciągłego podawania smakołyków. Niesamowita zabawka wykonana przez Psią Szpulkę idealnie nadaje się do przeciągania oraz nagradzania, co z pewnością uatrakcyjni pierwsze wspólne spacery. 

Skoro o spacerach mowa, należy pamiętać o preparatach na kleszcze dla szczeniąt, które skutecznie odstraszą kleszcze, komary i inne owady. Bezpieczną formą produktu dla szczeniaków będą krople

P.S. Drodzy Opiekunowie, w trakcie wspólnych wędrówek nie zapomnijcie o woreczkach na odchody! 

Życzymy udanych przygód!