🚚 🚚 🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!
🚚   DARMOWA dostawa już od 200zł!!!
PositiveCare box prezentowy dla psa

COŚ DLA PSA, czyli poradnik prezentowy

psi poradnik prezentowy

Czas biegnie nieubłaganie, dlatego najwyższa pora pomyśleć o prezentach świątecznych dla najbliższych, by móc odhaczyć tę czynność na liście przedświątecznych zadań i chłonąć ten magiczny czas. Naszych milusińskich na 4 łapkach traktujemy przecież jak pełnoprawnych członków rodziny, dlatego prezent również im się należy i to bez dwóch zdań!

W tym artykule podsuniemy Wam kilka pomysłów na prezenty dla psa, które będą trafione i naturalne zarazem! Spytacie, czy to możliwe? Z PositiveCare jak najbardziej!

ZACZNIJMY OD ŚWIĄTECZNEGO BOXU

A w nim coś dla duszy, ciała i charakterku naszego kochanego psiaka! Ciekawi o czym mowa? 🙂

Nie od dziś wiadomo, że mroźna zimowa aura, a wraz z nią śnieg, szron , oblodzenia jak i sól, środki chemiczne stosowane do odśnieżania ulic, to czynniki środowiskowe, które bardzo szkodliwie wpływają na skórę i łapki naszych pupili. Odsłonięte, delikatne poduszki, to miejsca wyjątkowo narażone na kontakt z w/w elementami. Te miejsca należy chronić. Z pomocą przychodzi nasza maść z linii High Five Care – na psie łapy, której naturalnego pochodzenia składniki mają za zadanie pielęgnować i chronić delikatną skórę na łapkach.

DSC8989int

Strudzony, ale szczęśliwy po zimowym spacerku psiak z pewnością szybko uda się na drzemkę czy odpoczynek, by zregenerować swe siły. Aby zapewnić jeszcze większy relaks naszemu psu, spryskajmy jego legowisko mgiełką KEEP CALM o delikatnej nucie lawendy i olejku różanego, które to aromaty bardzo dobrze wpływają na spokój i poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie pomocne może się to okazać w przypadku pracy z psami wrażliwymi lub lękliwym, ale o tym szerzej będzie w osobnym artykule poświęconym tej tematyce.

DSC1208

Kiedy nasz czworonożny przyjaciel się zregeneruje, zapewne prędzej czy później okaże nam swoją chęć do zabawy. Warto podjąć tą interakcję, przecież nic tak nie cieszy naszego pupila jak wspólne, aktywne spędzanie czasu! Zabawa w przeciąganie czy szarpanie się z właścicielem ulubionym szarpakiem to niezła frajda, która znakomicie wpływa na budowanie naszej relacji z psem. Chwilka zabawy szarpakiem może też być formą nagrody w trakcie treningu lub dobrym odwróceniem uwagi psa w sytuacjach, w których chcemy przejść obojętnie wobec innych psów, ludzi czy wszelkich bodźców. Jedna zabawka a tyle zastosowań! Nasz świąteczny box także ją zawiera, poznaj futro Fluffy for Dogs.

Set świąteczny cz.1 7

coś o przysmakach

Podpowiadając Wam w temacie prezentów, zatrzymaliśmy się już przy temacie pielęgnacji, relaksu, i treningu… I na nim właśnie skupmy się jeszcze na chwilę. Jak trening to zaangażowanie, a jak zaangażowanie, to dobre nagrody! Choć oczywiście struktura emocjonalna i mentalna psa jest indywidualna, każdy pies jest inny, to w znacznej większości nic tak dobrze nie motywuje naszych pupili jak smakołyk. Tzw. emocje pokarmowe u psiaków są silne, warto wykorzystać to jako swój atut. W trakcie socjalizacji czy intensywnego treningu takich przysmaków potrafimy zużyć naprawdę sporo, sowicie nagradzając swojego milusińskiego za zdobycie nowej umiejętności czy chwaląc za odpowiednie zachowanie. Warto zatem pomyśleć o tym, by smaczki, którymi skarmiamy naszego psa były dobrej jakości, naturalne i stosownie małe, tak by psiak nie tracił czasu na długie przeżuwanie czy gryzienie. Sami dobrze wiecie jak refleks w nauce nowych kwestii jest istotny! 🙂

Nasze naturalne psie ciasteczka z ryby lub z kurczaka nadadzą się do tej roli idealnie! W 100% naturalne, ekologiczne małe ciasteczka – obserwując zaprzyjaźnione psiaki, zjadają je aż im się uszy trzęsą!

DSC6905

PORA NA TRENING MENTALNY – czyli twój pies wytęża umysł!

Kolejnym pomysłem na sprawienie czworonogowi ciekawego upominku na święta jest mata węchowa, która jest powszechną lecz bardzo docenianą przez opiekunów psów zabawką, która wprowadzi twojego pupila w interesujący świat zabaw węchowych! Taka mata świetnie rozładuje nadmiar energii pupila, a także poprawi jego koncentrację, sprawiając, że skupi się na zadaniu. W okresie jesienno-zimowym to dobre wyjście, by zająć psi mózg. Czasem są dni kiedy nasz psiak ma wyjątkowo dużo energii, a pogoda nie zachęca do aktywności na zewnątrz. Spróbuj wtedy następującej kombinacji:

1) kilka zadań z posłuszeństwa, np. zmiany pozycji psa (siad, leżeć, stój), ćwiczenie przywołania (do mnie, chodź),

2) wykonanie z psem kilku sztuczek (łapka, piątka, buziak czy inne, które twój pies potrafi),

3) szarpanie się z psem chwilę zabawką trenując komendę „łap” i „puść”,

4) na koniec rozłożenie psu „drogi ze smakołyków” i pozwolenie mu ją zjeść dopiero na komendę zwalniającą (np. „proszę”, „okej”), która doprowadzi go do maty węchowej z ukrytymi weń smakołykami. Po takich kilkunastu minutach pies z pewnością się uspokoi, a może uda się na drzemkę?… 😀 Spróbujcie koniecznie! 🙂

Maty węchowe znajdziecie tutaj.

jak odpoczywać to wygodnie i z designem!

Wierzcie na słowo, że nie każdy piesek jest fanem ciepłych, puchatych, wymyślnych legowisk. Zapewne sami niejednokrotnie obserwujecie czworonogi przyjaciół bądź swoje własne, które wychodzą z posłania i śpią na kafelkach czy bliżej okna, skąd bije lekki chłód. Psy, jak i ludzie, mają różny poziom swojego komfortu, także cieplnego.

Przedstawiamy Wam inspirowane potrzebami naszego własnego psa, legowisko, o przepięknym, naturalnym wyglądzie liścia. Nie za ciepłe, nie za zimne! Idealne dla psów, które nie pałają miłością do bardzo ciepłych miejsc czy łóżek właścicieli ? Można by rzec: coś dla psich indywidualistów!

Naturalny wygląd legowiska doskonale wkomponuje się w niemal każdy styl domowego zacisza.

P5290794

Święta tuż, tuż, nim się obejrzymy, zasiądziemy przy wigilijnym stole z rodziną, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Ten trudny rok stawiał przed nami ogrom nowych, nieznanych nam sytuacji, które wymagały od nas spontanicznych zmian planów czy decyzji, to był rok pełen stresu, emocji, niepewności. Ale jedno co przez ten czas nie uległo zmianie, to fakt, że nasi czworonożni przyjaciele cały czas byli blisko nas, wspierając nas swą obecnością i nieposkromioną radością! Nikt tak jak psiaki nie cieszy się zawsze na nasz widok, nikt nie jest tak oddanym i wiernym przyjacielem jak pies właśnie! Poza wspólnym czasem, warto uhonorować naszych milusińskich choć drobnym upominkiem, żeby podkreślić jak są dla nas ważni!

Zajrzyj do naszego sklepu i rozejrzyj się, może znajdziesz coś dla swojego pupila! Pielęgnacja, profilaktyka zdrowotna czy  „psia rozrywka”, to coś co znajdziesz u Nas! A to wszystko w ekologicznym, naturalnym wydaniu oczywiście! 🙂