🚚 🚚 🚚   DARMOWA dostawa już od 299zł!
🚚   DARMOWA dostawa już od 299zł!!!
Pies z szamponem Morning Fresh

Psie SPA w domowym zaciszu. Jaki szampon dla psa?

Z psami podobnie jak z dziećmi, nie bez powodu mawia się, że piesek brudny to piesek szczęśliwy – zabawy w piasku, intensywny spacer, kąpiel w jeziorze, tarzanie w liściach, a niejednokrotnie nawet w błotku. Te aktywności nasi milusińscy uwielbiają, jednak czasem ten stan potrafi wymknąć się spod kontroli i wtedy należy pupila wykąpać.

W co wyposażyć psią kosmetyczkę?

W wyposażeniu psiej kosmetyczki, szampon powinien znaleźć się w czołówce – to podstawowy produkt przeznaczony do pielęgnacji psiej sierści i skóry. Nie tylko poprawi wizualnie wygląd psiej sierści, ale też odżywi i nawilży skórę pupila, a w niektórych przypadkach pomoże także pozbyć się niechcianych bakterii czy innych problemów skórnych. Jaki zatem szampon wybrać dla naszego psa?

To jaki produkt wybierzemy dla naszego czworonożnego przyjaciela zależy od celu, który nam przyświeca. Czy ma być to po prostu szampon, którym umyjemy naszego czworonoga z zabrudzeń i nieco odświeżymy, czy powinien on spełniać inne, specjalistyczne funkcje.

Naszym priorytetem, jako producenta psich kosmetyków i akcesoriów, jest stworzenie i zaprezentowanie właściwych preparatów dla odpowiedniego zapotrzebowania klienta. Dlatego w PositiveCare opracowaliśmy 3 formuły szamponów dla psów, których charakterystykę przedstawimy poniżej.

  • Hipoalergicznybezwonny, wariant dla psich alergików, posiadaczy delikatnej skóry, ze skłonnością do podrażnień i drobnych uszkodzeń skóry – mimo łagodnej formuły oraz okrojonego, bezpiecznego składu, zachowuje wszystkie właściwości myjące.
  • Morning Fresh – naturalny szampon z nutą zapachową eukaliptusa i mięty, o ekologicznym składzie, zachowujący wszystkie właściwości myjące – dodatkowo naturalne właściwości antybakteryjne wyciągu z eukaliptusa wspomogą gojenie się delikatnych ran, miejsc po ukąszeniach owadów oraz zadziałają łagodząco w stanach infekcji skórnych.
  • Citrus Powernaturalny szampon z nutą zapachową cytrusów, o ekologicznym składzie, zachowujący wszystkie właściwości myjące .
Baby Memories Facebook Post
NATURALNE SZAMPONY DLA PSA

szampony a problemy skórne

Szampony marki PositiveCare to wysokiej jakości produkty pielęgnacyjne o naturalnej recepturze, bez dodatku konserwantów.

Pamiętajcie, że w wielu przypadkach, opiekunowie psów kupują szampony w innym celu, niż tylko zapewnienie pupilowi czystej sierści. Spora grupa szamponów zawiera specjalne składniki antybakteryjne, przeciwgrzybicze czy inne mające na celu zwalczyć poważniejsze dolegliwości skórne naszego czworonoga. Jeżeli właściciel zmaga się z sytuacją , w której skóra i sierść waszego psa pozostawiają wiele do życzenia, mimo kąpieli i dbania o tę sferę, pies nadmiernie często się drapie, bądź daje inne sygnały mogące świadczyć o jego bólu czy dyskomforcie, powinien udać się na konsultacje z weterynarzem. Specjalista najlepiej i najtrafniej dobierze dla naszego pupila odpowiedni środek myjący, leczniczy i pielęgnujący zarazem, dzięki czemu pozwoli wybrnąć z problemu.

CZY KĄPAc SZCZENIAKA?

Na wstępie warto zaznaczyć istotny fakt, by nie kąpać szczeniąt i bardzo młodych psów. Według weterynarzy, a także hodowców psów, pies powinien ukończyć około pół roku, by mógł być pierwszy raz wykąpany. Wiąże się to z odpowiednio rozwiniętym układem odpornościowym i naturalnymi barierami ochronnymi, a także nieco bardziej wytrzymałą, nie tak delikatną skórą i sierścią jak u szczenięcia. Oczywiście, mamy świadomość tego, że rzeczywistość bywa zgoła inna oraz, że szczeniak potrafi nieźle nabroić i umorusać się od stóp do głów nieprzyjemnymi pachnidłami. W takich sytuacjach jesteście usprawiedliwieni!

Jednak w przypadku takiej konieczności, pamiętajcie, by kąpiel nie trwała zbyt długo oraz by zastosować podczas jej trwania tylko naturalny, delikatny produkt (np. hipoalergiczny szampon PositiveCare). Jeżeli psia sierść nie wymaga kąpieli, to zastanówmy się nad tym pomysłem w późniejszych miesiącach życia naszego psa.

JAK PRZEPROWADZIĆ BEZSTRESOWĄ KĄPIEL

Mamy świadomość, ze wiele osób nie przepada za czynnością jaką jest kąpiel swojego psa i przysparza ona problemów jednej i drugiej stronie (człowiekowi i psu), dlatego na koniec podpowiemy Wam jak w skuteczny i miły sposób wykonać kąpiel psa.

Sama kąpiel powinna być jak najbardziej bezstresowa i szybka dla pupila, nie oznacza to jednak, że czynność ta ma być wykonana „po łebkach” i niestarannie. Zaoszczędźmy nerwów psiakowi i sobie i w wypadku gdy wyjątkowo nie lubi kąpieli, przeprowadźmy ją po ostatnim, długim spacerze. Tak przygotowany psiak nie powinien mieć tyle sił na wariowanie w trakcie mycia.

W trakcie kąpieli panują takie same zasady jak „na lądzie”, zatem korzystajcie ze smakołyków, zabawek, które pies wyjątkowo lubi i nagradzajcie go za odpowiednie zachowania. Taka czynność z pewnością będzie mu się kojarzyła dużo przyjemniej niż bez takich smakowitych dodatków. Polejmy psiaka najpierw delikatnie wodą z naszych dłoni, później delikatnym strumieniem prysznica, w temperaturze około 36-37°C. Starajmy się nie moczyć głowy psa. Okolice pyska można umyć zwilżoną dłonią lub ściereczką, bardzo delikatnie. Potem starannie, umyjmy go używając szamponu i dokładnie wypłuczmy wodą. Na koniec, gdy pupil się suszy i jest zrelaksowany, możemy posmarować mu łapki ochronną maścią High Five Care na psie łapy.

6

Piesek nie powinien wychodzić po kąpieli na zewnątrz, aby mógł spokojnie wyschnąć i uniknąć przeziębienia.

Mamy nadzieję, że rady okażą się być pomocne – korzystajcie do woli!